Τελευταίες Ειδήσεις

Τρίτη νίκη ο Α Σ Μετέωρα 2-0 στην Άμφισσα τον Φωκικό

Νέο τρίποντο , το τρίτο σε τέσσερις αγωνιστικές για τον Α Σ Μετέωρα ο οποίος έχει ξεκινήσει πάρα πολύ καλά στο πρωτάθλημα της Γ Εθνικής και στον 4ο όμιλο και είναι στην 3η θέση πίσω από Ολυμπιακό Βόλου και Νίκη Βόλου.

Στο γήπεδο της Άμφισσας (φωτό όπως παρατάχθηκε η ομάδα ) , εκεί όπου είχε νικήσει τον Αστέρα Ιτέας, η ομάδα της Καλαμπάκας κέρδισε και τον Φωκικό με σκορ 2-0. Δίκαιη η νίκη με τα Μετέωρα να κυριαρχούν στο γήπεδο στο δεύτερο ημίχρονο.
Στο 48΄το 0-1 σημείωσε ο Ιωαννίδης και στο 58΄ «κλείδωσε» τη νίκη με γκολ ο Συράκος.
Η ομάδα των Μετεώρων είχε και δοκάρι με τον Παπαευθυμίου στο 85΄ σε κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ.
Ενώ στην εκπνοή του ημιχρόνου ο Μαρούδας είχε κλασική ευκαιρία να ανοίξει το σκορ και στο 55΄ καλή στιγμή για τα Μετέωρα , διπλή φάση με Ιωάννου και Μαρούδα βρέθηκαν κοντά στο γκολ. Επίσης στο 83΄ νέα ευκαιρία με τον Μανώλη απέκρουσε την μπάλα ο τερματοφύλακας Παπαδόπουλος του Φωκικού.

Α Σ Φωκικός: Παπαδόπουλος, Κουβέλης, Ζιώγας, Αμπραχαμιάν, Κουρέλης, Χρυσαφόπουλος, Κυριακόπουλος, Σταθουλόπουλος, Κολοβός, Μεγάλος, Χατζηστάμος.

Α Σ Μετέωρα (Βακουφτσής): Ζαρόπουλος, Ιωαννίδης, Ζήσης, Φορτούνης (44΄λ.τρ. Κιάκος), Πολυζόπουλος, Παπαευθυμίου, Σκόνδρας, Ουζούνογλου, Μαρούδας, Συράκος, Ιωάννου.
Διαιτητές: Ματσούκας (Αιτωλ/νίας)-Τσιλίκας ((Αιτωλ/νίας)-Κοκμοτός (Δωδεκανήσου)
Κίτρινες: Κουρέλης (Φωκικός), Φορτούνης (Μετέωρα),Κιάκος (Μετέωρα)
Την παραίτησή του από την θέση του Προέδρου του Φωκικού αλλά και από το διοικητικό συμβούλιο της ομάδας έκανε γνωστή με ανάρτησή του στον προσωπικό λογαριασμό του στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης ο Ηλίας Τσίγκας, το Σάββατο 20/10, για λόγους προσωπικούς και επαγγελματικούς, όπως ανέφερε, που θα γίνουν φανεροί στη συνέχεια. Ευχαριστεί όσους τον βοήθησαν και τονίζει ότι θα σταθεί αρωγός σε οποιαδήποτε ανάγκη της ομάδας.